(Eesti) Andri Õun osaleb Reinsalu Spordi autoga rallikrossi EM-il

Eesti rallikrossisõitja Andri Õun teeb kaasa terve hooaja rallikrossi 2016 Monster Energy FIA Euroopa meistrivõistlustel (Euro RX).
Eestlane sõidab Ford Fiesta RX Supercar autoga, mis on ehitatud Lõuna-Eestis tegutseva Reinsalu Spordi meeskonna poolt.
Andri Õun alustas oma sportlasteed 2011. aastal, kui istus esimest korda rallikrossiauto rooli. Varasemalt tal igasugune kokkupuude tehnikaspordiga puudus. Sellest ajast alates on ta võistelnud Olerex Eesti meistrivõistlustel rallikrossis ning teinud kaasa FIA Euroopa meistrivõistlustel rallikrossis.
Andri Õun oli ka esimene eestlane, kes võistles ja sai tulemuse kirja 2015. aasta Monster Energy FIA maailmameistrivõistluste (World RX) etapil Kouvolas, Soomes. Õun ei ole küll tulnud veel Eesti meistriks, kuid on saavutanud mitmeid teisi ja kolmandaid kohti Supercar klassis. Eelmisel hooajal oli ta Olerex Eesti meistrivõistlustel rallikrossis kokkuvõttes kolmas, samal ajal kui tema meeskonnakaaslane lätlane Janis Baumanis võitis meistritiitli.
2015. aastal loodi esmakordselt Eesti Autospordi Liidu poolt Eesti koondis, mille liige on ka Õun.
Õun kommenteerib: „Mulle meeldib väga rallikross, sest see on vaatemänguline spordiala, nii autos sees istudes kui ka pealtvaatajana raja äärest vaadates. Selle hooaja alguses sõidan ma sama autoga, millega eelmisel hooajal Janis Baumanis tuli Eesti meistriks. Hooaja teises pooles valmib meeskonnal kaks uut Supercar autot, millega hakkan seejärel sõitma ja testima. Autod, millega võistlen on väga hästi ettevalmistatud ning meeskond näeb palju vaeva, et saada autosid veelgi paremaks. Ma võin end nimetada rallikrossi tehasemeeskonna sõitjaks, kuna Reinsalu Sport ehitab ja arendab neid samu autosid, millega ma sõidan nii Euro RX-l kui Eesti etappidel. Ma sooviksin sel hooajal jõuda 12 kiirema hulka ja testida autot erinevates võistlustingimustes. Meeskonna eesmärk on arendada auto selliseks, et suure kogemusepagasiga ja hea kiirusega sõitja saaks meie autoga püüda esimest kohta.“
Euro RX esimene etapp toimub koos viie World RX etapiga, kus esimene etapp toimub 13.-15. mail Belgias.
Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis esimene etapp seitsmest toimub 7. mail Kulbilohu rallikrossirajal Konguta vallas, Elva lähistel.

Veebilehtede valmistamine - Mathias Mõttus