Janis Baumanis on Euroopa meister!

Itaalias toimunud rallikrossi Euroopa meistrivõistluste viimasel ja maailmameistrivõistluste eelviimasel etapil tuli Euroopa meistriks Super1600 klassis lätlane Janis Baumanis. Janise kommentaarid peale tiitli võitmist olid järgmised:”Mul pole sõnu! Tunne on imeline! Suur tänu tiimile, mu perekonnale ja kõigile sponsoritele, kes andsid mulle selle võimaluse. See on lihtsalt imeline! On raske sõnadesse panna mida ma tunnen. See on mulle sel aastal juba teine tiitel, kõigepealt tulin Eesti Supercari meistriks ja nüüd Euroopa Super1600 meistriks. See on perfektne!”

Eestlastest olid stardis veel Janno Ligur ja Siim Saluri, mõlemad neist Super1600 klassis. Janno jaoks lõppes nädalavahetus juba esimeses eelsõidus mootori purunemisega. Meeskond andis endast kõik, et Janno taas rajale saaks, aga kahjuks polnud see enam võimalik. Siimul purunes teises eelsõidus rehv ning peale seda sõitis ta kindla peale, et jõuda poolfinaali. Lootust jõuda ka finaali oli, kuid kahjuks jäi sel korral natukene puudu. Euroopa meistrivõistluste üldarvestuses on eestlased vastavalt kümnendal ja kaheteistkümnendal kohal.

Maailmameistrivõistluste arvestuses võttis võidu Andreas Bakkerud, tema järel tuli teiseks Johan Kristoffersson ja kolmandaks valitsev maailmameister Petter Solberg. Solbergil oli ka võimalus eelviimasel etapil teist korda järjest MM-tiitel kindlustada, kuid seekord polnud õnn tema poolel ja uus maailmameister selgub viimasel etapil Argentiinas.

Veebilehtede valmistamine - Mathias Mõttus